Bohdan Tomaszewski Cup

Tennis Europe turniej kategorii I do lat 16
korty Legii Warszawa, 25 - 31 sierpnia 2019

mecenasi i partnerzy

BOHDAN TOMASZEWSKI CUP 2019

Międzynarodowy turniej tenisowy Bohdan Tomaszewski Cup 2019 (kategoria I cyklu rozgrywek Tennis Europe) jak co roku odbywa się na kortach Legii Warszawa. Tym razem zagramy w dniach 25-31 sierpnia.

Turniej – zgodnie z życzeniem Patrona – trwa nadal ku chwale młodych ludzi z rakietami, którzy co roku przyjeżdżają do Warszawy. Czy może być inaczej? W 1968 roku Pan Bohdan postanowił organizować turniej do lat 16 i w ten sposób wspierać tenis, czego nie zaniedbał przez lata, więc i my nie możemy. Tym bardziej, że ponad 50-letnia historia czyni nasz turniej najstarszym w Polsce i największym w tenisie młodzieżowym, zresztą o międzynarodowym zasięgu. W 2018 roku mieliśmy na starcie stu zawodników z 15 krajów, w tym roku będzie podobnie.

Chwalimy się, że mamy znamienitą zwyciężczynię: Agnieszkę Radwańską – finalistkę Wimbledonu, czołową tenisistkę świata, która w 2004 roku wygrywała u nas grę pojedynczą i podwójną! To dowód, że warto się starać i dawać szanse polskiemu tenisowi. Przed rokiem do finałów gry pojedynczej awansowali Ada Piestrzyńska i Maks Kaśnikowski, co jest ogromnym sukcesem. Do tego Kaśnikowski, w parze z Austriakiem Marko Andrejiciem, został mistrzem gry podwójnej, a wśród dziewcząt triumfowała para Zuzanna Szczepańska i Karolina Bartusek!

O nagrodach:

Zgodnie z wymogami Tennis Europe i Polskiego Związku Tenisowego w turnieju do lat 16 do wygrania nie są pieniądze, lecz punkty do rankingu, dyplomy i puchary (w tym replika z 1968 roku), nagrody rzeczowe (w tym sprzęt sportowy i elektroniczny) oraz duma i sława.

O mecenasach:

W 2019 roku turniej Bohdan Tomaszewski Cup będzie finansowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

O gościach:

Na kortach pojawia się rodzina Bohdana Tomaszewskiego – Izabella Sierakowska-Tomaszewska, Tomasz Tomaszewski i Logan Krzysztof Tomaszewski; przyjaciele – prof. Michał Kleiber z żoną Teresą Sukniewicz; Janusz Zaorski, Aleksander Łuczak, Wojciech Fibak, wiodące media, 1500 widzów.

Więcej:
www.bohdantomaszewskicup.pl
www.facebook.com/bohdantomaszewskicup

Bohdan Tomaszewski Cup